DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY PRODUKTY

Péče o výrobek

Doporučená údržba a praní

Aby byly vaše nové plavky od Terezie co nejdéle v perfektním stavu, vzhledem k jemné povaze používaných materiálů doporučujeme:

  • Ruční praní s velmi jemným čistícím prostředkem.
  • Plavky nebělte, nežehlete, nečistěte chemicky, nesušte v sušičce ani na přímém slunci.
  • Plavky chraňte před drsným povrchem a nadměrně chlorovanou vodou.
  • Nepoužívejte opalovací krémy a oleje, které mohou způsobit změnu barvy. Tuto změnu nelze uznat jako “výrobní vadu”.

 

Plavky před prvním nošením doporučujeme vymáchat. Látky nemusí být zcela stálobarevné.

Nejlepší způsob čištění plavek Terezie je ruční praní. Pokud plavky přesto chcete prát v pračce, doporučujeme jemný, šetrný cyklus s teplotou do 30°C.

Pokud máte ohledně péče o vaše kousky TEREZIE TRUSINOVÉ další dotazy, neváhejte využít naši zákaznickou podporu. Napište nám nebo zavolejte, rádi vám poradíme:

 

E-mail: store@terezietrusinova.com

 

Jak prát plavky?

Pravidlo číslo jedna: nikdy nenechávejte své plavky mokré, zpocené nebo promočené opalovacími přípravky dlouho v igelitovém sáčku: igelitové sáčky zabraňují cirkulaci vzduchu a způsobují nepříjemný zápach. Mokré plavky raději uložte do látkového pytlíku. Alternativně je můžete zabalit do ručníku či županu.

Po dlouhém dni stráveném na pláži před praním z plavek odstraňte všechen písek a pečlivě zkontrolujte, zda se neusadil ve vnitřních švech.

Nejlepší je plavky prát ručně. Nenechávejte je namočené, ale hned je vymáchejte pod studenou nebo teplou vodou z kohoutku. Dejte si pozor, aby voda nikdy nebyla teplejší než 30°C.

Použijte speciální prací prostředek na plavky nebo jemné, neutrální mýdlo. Plavky důkladně vymáchejte. Detergenty mají tendenci měnit pH látky a následně narušovat chemickou vazbu mezi barvivem a vláknem, čímž vznikají škaredé tmavší stopy.

Plavky po vyprání pořádně vyždímejte a obraťte naruby. Pověste je připnutím kolíčků na ramínka nebo horní část. Pokud je venku hezky, nechte plavky uschnout na čerstvém vzduchu. Plavky nesušte na přímém slunci, které by mohlo způsobit vyblednutí barev.

Pokud na štítku vašich plavek najdete, že vaše plavky obsahují elastomer, najdete tam i informaci, že plavky musíte sušit zavěšené tak, aby mohla voda odkapávat a rozptylovat se rychleji a rovnoměrněji než u plavek, které můžete sušit na vodorovném povrchu.

Toto jsou základní kroky pro praní plavek. Nyní vám poradíme, jak z plavek odstranit odolné skvrny.

Jak prát znečištěné plavky?

Plavky se, stejně jako jakýkoliv jiný oděv, mohou ušpinit. Hlavními strašáky jsou:

Opalovací krémy a oleje: Zvláště u opalovacích prostředků ve spreji hrozí, že vám plavky zašpiní. Doporučujeme opalovací prostředek ve spreji nejprve nastříkat do dlaní a až potom rozetřít po pokožce.

Sůl a chlór: U moře ani v bazénu se jim nevyhnete. Sůl vám může plavky poničit bělavými skvrnami. S chlórem se pojí nepříjemný odér.

Jak se vyhnout skvrnám od opalovacího krému, soli a zápachu chlóru? Nejlepší je plavky vyprat hned po použití. Jakmile se skvrny od opalovacího krému a soli či zápach chlóru usadí, zbavuje se jich jen velmi těžko – agresivní prací prostředky a bělidla by totiž vaše plavky zničili více než opalovací krém s chlórem dohromady.

Látky našich plavek jsem pro vás při jejich vývoji nesčetněkrát testovali. Mysleli jsme na všechny situace. Plavky TEREZIE TRUSINOVÉ pro vás vyrábíme z inovativních materiálů, které jsou co nejodolnější vůči chlóru i soli, opalovacím krémům i olejům. Aby byla vaše pokožka jako v bavlnce, plavky odvádí vlhkost a chrání ji před škodlivým UV zářením.

Plavky kolekce Terezie Trusinové jsme pro vás vytvořili tak, abyste nemusela dělat kompromisy mezi stylem a funkčností.

 

Lze plavky prát v pračce?

Plavky je vždy nejlepší prát ručně. Protože nám záleží na tom, aby pro vás bylo jejich používání co nejkomfortnější, vyvinuli jsme jejich látky tak, abyste je mohla vyprat i v pračce.

Pro vyprání plavek na konci léta na pračce vyberte nejjemnější program bez odstřeďování. Cyklus praní nastavte na praní za studena nebo do 30 °C.

Plavky po vyprání sušte co nejdříve. Využít můžete i jemnou sušičku.

 

Jak plavky skladovat?

Poradíme vám, jak plavky skladovat při čekání na další léto, aby vám krásné vydržely co nejdéle:

Než plavky na konci sezóny schováte, ujistěte se, že jsou skutečně dokonale suché.

Horní díly plavek s vycpávkami poskládejte tak, aby nebyly namáhány elastické pásky a vycpávky nebyly přeložené.

Plavky nezavírejte do igelitového sáčku. Uložte je raději do látkového pytlíku, kartonové krabice nebo hedvábného papíru.


Pokud vám v oblasti praní a skladování plavek vyvstaly otazníky, neváhejte se prosím obrátit na naše zákaznickou podporu. Zavolejte nám nebo napište, rádi vám poradíme: 

 

E-mail: store@terezietrusinova.com