DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY PRODUKTY

O ZNAČCE

  


„You are so beautiful.“ 

 

Kolekce plavek TEREZIE TRUSINOVÉ spojuje kvalitní řemeslo českých švadlen s jedinečným designem v italském stylu. Nezaměnitelnost značky dotvářejí nejlepší elastické materiály, inovativní technologie a zpracování nejvyšší kvality. Cílem je poskytnout ženě poslední kamínek na dotvoření mozaiky jejích jedinečných potřeb, dát možnost vyniknout jejím ženským zbraním a síle, kterou disponuje, zkrátka umožnit jí cítit se na pláži nebo v bazénu skutečně sama sebou.

Terezie Trusinová se tvorbě plavek a spodního prádla věnuje celý svůj profesní život. Po letech práce pro velké firmy zakládá značku pod svým vlastním jménem. Součástí jejího know how je dokonalá znalost potřeb jejích klientek, tradice krejčovského řemesla, šetrnost vůči přírodě a nadčasová estetika, která nevyjde z módy na konci letošní letní sezony.

TEREZIE plavky pro své kolekce navrhuje v Itálii a spolupracuje s nejlepšími obuvníky, šperkaři a designéry v Česku. Tak propojuje italský módní cit pro detail s kreativitou, zkušeností a znalostí českého řemesla. V alchymii těchto dvou světů tvoří své kolekce, které vycházejí vstříc potřebám náročných žen a dívek po celém světě.

 

O Terezii

 

„Tvůrčí práce je způsob, jímž vyjadřuji svůj postoj k životu.“ 

 

Terezie odmalička vyrůstala obklopena tradicí krejčovského řemesla a šití spodního prádla. Její maminka pracovala jako vedoucí výroby v litoměřickém podniku Triola. V té době šlo o jednu z největších textilních fabrik v Československu. 

Jako dospívající dívka tam měla příležitost chodit každé léto na brigádu. Pomáhala ve střihárně, kde mohla pozorovat při práci modeláře, kteří se vyučili ještě za první republiky v salonech Hany Podolské či Oldřicha Rosenbauma. „Historky o tom, jak jejich mistři šili pro Adinu Mandlovou či Lídu Baarovou dodávaly mojí práci punc výjimečnosti. Odkoukávala jsem od nich umění improvizovat a poradit si v každé situaci. Luxusní materiály a špičkové technologie v té době nebyly dostupné, ale oni disponovali velkou vynalézavostí. Jejich řemeslná zručnost a kreativita ji inspirovaly, díky nim pochopila, že tvůrčí práce je způsob, jak může vyjádřit svůj postoj k životu.

I když modeláři Trioly navazovali na nejlepší tradice krejčovského řemesla, manažerské posty ve firmě v té době zastávali lidé, kteří mnohdy neuměli žádný cizí jazyk a jejich hlavní kvalifikací bylo členství v KSČ. To se změnilo po roce 1989: zatímco čerstvě plnoletá Terezie odjela do Prahy studovat podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické, její maminka se stala ředitelkou litoměřického závodu. V roce 1991 závod společně s dalšími pěti společníky privatizovala.

Vznikla tak společnost Timo, dobře známá česká značka spodního prádla a plavek. Terezie tady po promoci nastoupila jako marketingová specialistka a své zkušenosti mohla záhy uplatnit na místě kreativní manažerky. Sedm let zodpovídala za tvorbu kolekcí spodního prádla a plavek a tím spoluvytvářela nový styl této značky.

V roce 2003 se Terezie vrátila z mateřské dovolené a naskočila zpět do rozjetého vlaku. Stala se produktovou manažerkou, o čtyři roky později pak generální ředitelkou společnosti Timo. Se svým týmem se jí podařilo jako první v Česku uvést na trh velikost podprsenky M a dále pak nové modely- Dream Bra a Beauty Bra - které se záhy staly bestsellery.

„Celý svůj profesní život se věnuji tvorbě kolekcí spodního prádla, plavek, nočního prádla a prádla protetického,“ shrnuje Terezie Trusinová. „Vždy se zasazuji o to, aby naše modely byly ideální kombinací DNA tradičního řemesla a moderní špičkové technologie s hlavním důrazem na komfort při nošení a nadčasový styl.“

Po mnoha letech úspěšného vedení společnosti Timo by mohla Terezie spokojeně usnout na vavřínech. Její kreativita ji ale přiměla udělat další krok: v roce 2020 prodala svůj obchodní podíl ve firmě Timo a rozhodla se pod vlastním jménem vytvořit kolekci plavek, kterou nyní uvádí na trh.

 

Příběh značky

„Můj sen se zdál pošetilý, ale věděla jsem, že bez té práce být nemohu.“

Kde jinde než v zemi nejkrásnějších středomořských pláží se mohla zrodit myšlenka na vytvoření první vlastní kolekce plavek? Terezie Trusinová konstatuje: „Itálie je mi tak nějak souzená. Během studia na vysoké škole jsem tam jezdila vždy v létě pracovat. Stále jsem přemýšlela, proč je italská móda celosvětovým fenoménem. Mezi Milánem a Lago di Como jsou nejstarší manufaktury na potisk látek, jejichž know how se dědí po generace. Oblast Lombardie je centrem výroby nejlepších materiálů pro prádlo a plavky na světě. Jen v Miláně se nachází desítka módních škol, kde se učí nejvyšší krejčovina.“

V době, kdy Terezie pracovala pro značku Timo, zde nacházela spolehlivé dodavatele. A když v roce 2020 z firmy odešla, dostala od jednoho z nich nabídku, aby jeho firmu zastupovala pro východní Evropu. Terezie jeho nabídku vážně zvažovala. Na druhé misce vah byl ale její sen založit vlastní značku a vytvářet vlastní kolekce. V daný okamžik se ten nápad zdál pošetilý: „Vrcholila pandemie covidu, mnoho firem končilo. Manžel a synové mě sice podporovali, ale hodně lidí mě od mého záměru zrazovalo. Bylo to pro mě velké dilema.“

Stále ještě nerozhodnutá se vydala na veletrh plavek do Cannes. A tam došlo k setkání, které jí doslova změnilo život: „V Cannes jsem se potkala s Pierou, noblesní temperamentní dámou s italským šarmem. S velkou láskou mi ukazovala svojí kolekci plavek a s velkým zaujetím mi vyprávěla o své firmě a práci. V tu chvíli mi došlo, že bez této práce být nemohu a že mi strašně schází.“

Pár dní nato se Terezie definitivně rozhodla a zdvořile odmítla nabídku dělat zástupkyni cizí firmy. „O tři týdny později jsem už seděla v Pieřině kanceláři v Miláně a společně jsme přemýšlely, jak mi může pomoci splnit můj sen,“ konstatuje Terezie.

Její značka tak má Středomoří doslova ve svém rodném listě. A italský rodokmen má také první kolekce, uvedená na trh v roce 2022. Terezie na ní spolupracovala s italskými designéry a výrobci materiálů. „Při svých pracovních pobytech v Itálii jsem si uvědomila tu neuvěřitelnou příležitost, obohatit zkušenosti českého řemesla o italským styl a cit pro detail, o jejich schopnost sladit sexappeal a eleganci. Své kolekce tvořím v tomto kouzelném propojení dvou světů,“ říká Terezie Trusinová.