DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY PRODUKTY

O TEREZII

„Tvůrčí práce je způsob, jímž vyjadřuji svůj postoj k životu.“

 

Terezie odmalička vyrůstala obklopena tradicí krejčovského řemesla a šití spodního prádla. Její maminka pracovala jako vedoucí výroby v litoměřickém podniku Triola. V té době šlo o jednu z největších textilních fabrik v Československu.

Jako dospívající dívka tam měla příležitost chodit každé léto na brigádu. Pomáhala ve střihárně, kde mohla pozorovat při práci modeláře, kteří se vyučili ještě za první republiky v salonech Hany Podolské či Oldřicha Rosenbauma. „Historky o tom, jak jejich mistři šili pro Adinu Mandlovou či Lídu Baarovou dodávaly mojí práci punc výjimečnosti. Odkoukávala jsem od nich umění improvizovat a poradit si v každé situaci. Luxusní materiály a špičkové technologie v té době nebyly dostupné, ale oni disponovali velkou vynalézavostí. Jejich řemeslná zručnost a kreativita ji inspirovaly, díky nim pochopila, že tvůrčí práce je způsob, jak může vyjádřit svůj postoj k životu.

I když modeláři Trioly navazovali na nejlepší tradice krejčovského řemesla, manažerské posty ve firmě v té době zastávali lidé, kteří mnohdy neuměli žádný cizí jazyk a jejich hlavní kvalifikací bylo členství v KSČ. To se změnilo po roce 1989: zatímco čerstvě plnoletá Terezie odjela do Prahy studovat podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické, její maminka se stala ředitelkou litoměřického závodu. V roce 1991 závod společně s dalšími pěti společníky privatizovala.

Vznikla tak společnost Timo, dobře známá česká značka spodního prádla a plavek. Terezie tady po promoci nastoupila jako marketingová specialistka a své zkušenosti mohla záhy uplatnit na místě kreativní manažerky. Sedm let zodpovídala za tvorbu kolekcí spodního prádla a plavek a tím spoluvytvářela nový styl této značky.

V roce 2003 se Terezie vrátila z mateřské dovolené a naskočila zpět do rozjetého vlaku. Stala se produktovou manažerkou, o čtyři roky později pak generální ředitelkou společnosti Timo. Se svým týmem se jí podařilo jako první v Česku uvést na trh velikost podprsenky M a dále pak nové modely- Dream Bra a Beauty Bra - které se záhy staly bestsellery.

„Celý svůj profesní život se věnuji tvorbě kolekcí spodního prádla, plavek, nočního prádla a prádla protetického,“ shrnuje Terezie Trusinová. „Vždy se zasazuji o to, aby naše modely byly ideální kombinací DNA tradičního řemesla a moderní špičkové technologie s hlavním důrazem na komfort při nošení a nadčasový styl.“

Po mnoha letech úspěšného vedení společnosti Timo by mohla Terezie spokojeně usnout na vavřínech. Její kreativita ji ale přiměla udělat další krok: v roce 2020 prodala svůj obchodní podíl ve firmě Timo a rozhodla se pod vlastním jménem vytvořit kolekci plavek, kterou nyní uvádí na trh.