DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY PRODUKTY

České řemeslo, italský styl

DNA tradičního řemesla a dotek italské svůdnosti.

 „Jak se v tom cítíte?“ ptává se Terezie Trusinová zákaznic, které nosí prádlo a plavky její značky. Když dostane odpověď „dobře“, není spokojená. V duchu si napíše trojku. „A to si zákaznice nezaslouží. Musím dělat všechno pro to, aby si neodnesla pouze průměr či nějaký kompromis,“ říká.

Terezie Trusinová často hovoří o tom, že výrobní postupy její značky jsou věrné zásadám tradičního krejčovského řemesla. „Tím myslím, že kladu důraz na dodržování technologických postupů pro zajištění nejvyšší kvality. Italská móda je věhlasná a zde hledám nové cesty zpracování, zároveň dbám na lety prověřené postupy, které jsou pro kvalitu výrobků zásadní,“ vysvětluje.

Proto také klade velký důraz na výběr spolupracovníků. V Čechách a na Moravě oslovuje ty nejlepší malé rukodělné dílny, jelikož se neobejde bez týmu zkušených švadlen, které dávají jejím návrhům hmatatelnou podobu: „Přesně vědí, co který střih, šev a technologické zpracování potřebují, aby model perfektně seděl. Ony dávají nápadu život.“ Terezie Trusinová často hovoří o tom, že výrobní postupy její značky jsou věrné zásadám tradičního krejčovského řemesla.

„Drobnosti, které zákaznice nerozpozná, jsou stavebními kameny jejího skvělého pocitu.“

„Při tvorbě kolekcí hraje roli mnoho faktorů, které laická zákaznice nerozpozná, ale přitom tvoří stavební kameny jejího skvělého pocitu,“ vysvětluje Terezie Trusinová. Zároveň dodává, že někdy se až příliš soustředí na dokonalé řemeslné provedení. „V tom jsou pro mě velmi obohacující jednání s mými italskými partnery,“ říká Terezie Trusinová. „My jsme odkojení takovým německým drilem, svázaní řádem, systematičností a postupy a někdy zapomínáme na vizuální stránku věci. Oni naopak kladou velký důraz na rafinovanost, svůdnost, na vyjádření ženské síly a moci, která je pro ně až opojná. Při tvorbě kolekcí se umí otevřít životu a užít si jej. „La dolce vita“ je všudypřítomný. V tom jsou opravdu výborní. Jsem na začátku cesty a tomu se od nich chci naučit.“